KolorowyKoszyk.pl

Zwalczanie mrówek w ogrodzie - jak to zrobić?

Każdy właściciel ogrodu chce, aby jego posesja zachwycała piękną roślinnością i porządkiem. Niestety estetykę bardzo często psują mrówki. Insekty budując gniazda przyczyniają się do przesuszania ziemi. Dodatkowo odkrywają i drążą otwory w korzeniach, kłączach i bulwach roślin, powodując ich osłabienie, a nawet obumarcie. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, są w stanie także uszkodzić elementy budynków. Sprawdź, jak łatwe może być zwalczanie mrówek w ogrodzie.

Jak pozbyć się mrówek z ogrodu?

Uszkadzanie drzew oraz kwiatów, obgryzanie młodych pędów roślin, a także przesuszanie ziemi to tylko niektóre ze szkód jakie mogą spowodować mrówki w ogrodzie. Zwalczenie ich to jedyny sposób, by zapobiec działalności insektów. Jak to zrobić? Po pierwsze musisz znaleźć ich gniazdo. To tam znajduje się jedna lub tysiące królowych (w zależności od gatunku), które stoją na czele całej kolonii. Niepłodne samice, czyli robotnice, drążą tunele, powiększając przestrzeń dla potomstwa, zbierają i dostarczają pożywienie oraz bronią swój dom przed intruzami. Zwalczanie mrówek w ogrodzie zacznij właśnie tam. Możesz spróbować zalać je wrzątkiem, ale najskuteczniejszą metodą będzie użycie odpowiednich środków. Niekiedy gniazdo może być dobrze ukryte, co sprzyja rozrastaniu się ilości insektów. Aby temu zapobiec możesz rozsypać preparaty na mrówki na trasach wędrówek robotnic. Te potraktują to jako pokarm (tym bardziej jeśli polejesz je dodatkowo miodem lub syropem) i zaniosą do gniazda.

Zwalczanie mrówek w ogrodzie – jakie preparaty wybrać?

Na rynku znajdziesz wiele produktów na insekty. Niektóre pomagają tylko na chwilę albo wcale nie neutralizują problemu. Czym zwalczyć mrówki w ogrodzie, by permanentnie się ich pozbyć? Warto wybierać środki od znanych i cenionych producentów, którzy gwarantują wysoką skuteczność. W naszej ofercie znajdziesz różne preparaty marki BROS, które pozwolą szybko i trwale pozbyć się insektów. Wybierz wydajny proszek w różnej wielkości opakowaniach albo postaw na wygodny spray na mrówki w ogrodzie. Zwalczanie szkodników nigdy nie było tak proste! Możesz wysypać lub rozpylić preparat w obrębie gniazda, a jeśli nie masz go zlokalizowanego, użyć trutki pokarmowej w postaci żelu lub granulatu na trasach wędrówek robotnic. Produkty możesz także użyć w domu, w razie dostania się insektów do środka. Mrówki mogą zanieczyścić produkty spożywcze, więc warto reagować jak najszybciej, stosując odpowiednie produkty.

Mrówki w ogrodzie mogą wywołać wiele szkód, dlatego warto zadbać, by jak najszybciej się ich pozbyć. Zaopatrz się w wysokiej jakości, rekomendowane produkty marki BROS, która zdobyła uznanie u wielu użytkowników. Zdecyduj się na preparat w najwygodniejszej dla Ciebie formie i przywróć estetyczny wygląd swojej posesji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl