KolorowyKoszyk.pl

Zadbaj o swojego pupila

Posiadanie psa to wielka radość, ale i ogromny obowiązek. To żywa istota, która wymaga opieki. Zwierzę podobnie jak ludzie, czuje zarówno radości i zadowolenie, jak i ból i smutek. Czasami jednak trudno rozpoznać, czy coś mu dolega. Czy wiesz, jak dbać o swojego pupila, aby zapewnić mu potrzebny komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo i szansę na zdrowy rozwój?

Co jest potrzebne do pielęgnacji psa?

Pielęgnacja psa jest dość kosztowna, ponieważ praktycznie do każdej rasy potrzeba innych przedmiotów do pielęgnacji. Absolutną podstawą jest obroża przeciw kleszczom i pchłom dla psa, która zapewni Twojemu pupilowi bezpieczeństwo – kleszcze i pchły mogą być powodem wielu różnych chorób. Kolejną rzeczą, jaką warto posiadać, to smycz, dzięki której będziesz mógł wyprowadzić swojego psa na spacer. Wybierz także odpowiedni szampon dla psa. W bogatej ofercie znajdziesz najróżniejsze propozycje kosmetyków dla czworonogów  z sierścią długą lub krótką oraz dla krótko- i długowłosych. Oczywiście istnieją także szampony dedykowane poszczególnej rasie psa, na przykład dla yorkshire teriera. Konieczne są także miękkie legowisko z kocykiem oraz miski – jedna na wodę, druga na pożywienie. Nie zapomnij o zabawkach do gryzienia, szczególnie jeśli masz szczeniaka. Umieść w widocznym miejscu numer do weterynarza. Do obroży warto doczepić adresówkę, a najlepiej zachipować psa. Jeśli chcesz, możesz także zainwestować w specjalny lokalizator notOne.

Zadbaj o swojego pupila

Jak dbać o psa?

Wizyty u groomera (psi fryzjer) nie wystarczą, Twój pupil będzie wymagał regularnego szczotkowania. Dzięki temu zapobiegniesz tworzeniu się nieestetycznych kołtunów, a jednocześnie pozbędziesz się martwej okrywy włosów. Musisz być również przygotowany na kąpanie swojego pupila. Do tego będziesz potrzebować specjalnego szamponu dedykowanego psom, a także odżywki, która pomoże Ci rozczesać splątaną sierść Twojego pupila. Po dokładnym wyczesaniu psa specjalistycznymi szczotkami należy go wysuszyć – nie używaj zbyt gorącego powietrza. Zadbaj także o łapy Twojego przyjaciela, ponieważ  są one bardzo wrażliwe. Zadbaj o nie odpowiednio szczególnie zimą. Dobrym sposobem na utrzymanie łapek psa w dobrym stanie, jest smarowanie podbicia wazeliną kosmetyczną – latem zapobiegnie poparzeniom, a zimą odmrożeniom. Istnieją także specjalne buty dla psów, ale nie wszystkie lubią w nich chodzić.

Jeśli zdecydowałeś się na zakup psa, pamiętaj, że to żywa istota, która czuje. Weź za niego odpowiedzialność i dbaj o niego, najlepiej jak umiesz. Jeśli poświęcisz mu tyle czasu, ile potrzeba, stanie się dla Ciebie najlepszym przyjacielem na długie lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl