KolorowyKoszyk.pl

Zadbaj o świeżość produktów spożywczych - sposoby na przechowywanie żywności

Według badań Instytutu Ochrony Środowiska do polskich koszy na śmieci trafia rocznie nawet 5 mln ton produktów spożywczych. Najczęściej jest to pieczywo, wędliny i owoce, czyli produkty, które szybko się psują. Aby ograniczyć dewastację środowiska naturalnego, a także uszanować pracę rąk ludzkich, które przyczyniły się do jej wyprodukowania, warto zadbać o właściwe przechowywanie produktów spożywczych. Poznaj sposoby, by żywność zachowała świeżość na dłużej. 

Folia aluminiowa spożywcza

137.690 folia alu molet paclan 18m.jpgW Polsce marnowane są ogromne ilości jedzenia. Z badań wynika, że przeciętna czteroosobowa rodzina wyrzuca rocznie produkty o wartości nawet trzech tysięcy złotych! Pozostawiony na talerzyku żółty ser lub wędlina po kilku godzinach będą już nieapetycznie suche, przez co niektórzy zdecydują się je wyrzucić. Lodówki, wyposażone w funkcję No Frost, regulują poziom wilgoci, przez co jedzenie przechowywane w niej nie wysycha. Z pomocą przybywają także spożywcze folie aluminiowe – wystarczy przykryć nimi talerzyk z wędliną, a produkt zachowa świeżość na dłużej. Warto zwrócić uwagę na sposób przechowywania otwartych mielonek i paprykarzy. Pozostawione w puszcze, przejmą metaliczny posmak, dlatego do ich przechowywania lepiej sprawdzi się plastikowy pojemnik na żywność.

Śniadanie na wynos

Papier śniadaniowy GOSIA 40szt.Mobilny tryb życia sprawił, że zainteresowaniem nie tylko dzieci w wieku szkolnym, ale i pracujących dorosłych cieszą się śniadaniówki lunch box. Na rynku znajdziesz modele i wzory, które na pewno przypadną do gustu dzieciom i osobom pracującym. Choć pojemniki plastikowe na żywność zajmują sporo miejsca w torebce lub plecaku, to gwarantują wysokiej jakości zabezpieczenie jedzenia przed zgnieceniem lub rozsypaniem. Do pakowania twardszych produktów lub kanapek w zupełności wystarczy papier śniadaniowy.

Torby termoizolacyjne i nie tylko

Wybierasz się na piknik, a może zastanawiasz się, jakie sposoby przechowywania żywności bez lodówki sprawdzą się najlepiej podczas kilkugodzinnej wizyty w zoo? Świetnym rozwiązaniem są termoizolacyjne torby. Na rynku dostępne są modele o różnych pojemnościach, które utrzymają niską temperaturę, dzięki wydajnym wkładom chłodzącym.

Woreczki na mrożonki

Przechowywanie żywności w ujemnych temperaturach to jedna z najskuteczniejszych metod fizycznych, która pozwala przedłużyć przydatność produktów spożywczych. Zamrozić można zarówno letnie zbiory owoców i warzyw, jak i przygotowane na czarną godzinę gotowe obiady. Ta forma przechowywania żywności sprawdzi się również w przypadku pieczywa. Warto zamrozić kilka bochenków chleba i uniknąć tym samym codziennych wizyt w piekarni.

Worki do mrożenia – niestandardowe zastosowanie

242215 woreczki na mrożonki 2Lx80szt.jpgNawet najlepiej zabezpieczone spiżarnie mogą odwiedzić mole spożywcze. Najczęściej przynoszone są ze sklepu w kaszy lub mące. Larwy tych niewielkich motyli znaleźć można nawet w saszetkach herbaty. W celu ochrony sypkich produktów spożywczych przed molami można wykorzystać woreczki do mrożenia. Można przesypać do nich przyprawy, cukier lub herbatę. Cięższe produkty takie jak mąka, płatki zbożowe lub kasza warto przechowywać w plastikowych pojemnikach, lub szklanych słoikach. Istotne jest, aby były szczelnie zamknięte. Mole to bowiem bardzo zwinne owady, które dostaną się w każdą szczelinę. Sprawdź jak zwalczyć mole spożywcze.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl