KolorowyKoszyk.pl

Zachowaj wspomnienia – zaaranżuj galerię zdjęć

Galeria zdjęć to modny i efektowny sposób na aranżację wnętrza domu lub mieszkania. Gdy nie wiesz co powiesić na pustej ścianie, dlaczego nie wykorzystać jej do stworzenia rodzinnego albumu? Fotografie, które uchwyciły najpiękniejsze momenty w życiu, warto powiesić w miejscu widocznym, aby można było cały czas je podziwiać. Sprawdź, jak zaaranżować galerię zdjęć we wnętrzu Twojego domu.

Co będzie Ci potrzebne?

Najważniejszy jest pomysł. Przemyśl bardzo dokładnie jakie fotografie chcesz wykorzystać i wydrukuj je w odpowiednim rozmiarze. Możesz postawić na standardowy format albo wybrać większe, na przykład A4. Zdjęcia powinny być wyraźne i dobrej jakości, a ich tematyka i kolorystyka zbliżona. Dobierz do nich ramki – mogą być w tym samym stylu i kolorze, aby uzyskać harmonię i spójny wygląd, albo możesz pokombinować z różnymi kształtami i barwami. Jeśli nie chcesz wiercić dziur ścianie albo wbijać gwoździ, świetnym rozwiązaniem będą haczyki samoprzylepne Command. Dzięki nim zwieszanie zdjęć będzie niezwykle proste i w każdej chwili będziesz mógł zmienić ich aranżacje.

Jak zaaranżować galerię?

Wybierz miejsce, w którym chcesz stworzyć swoją galerię. Może to być salon, sypialnia albo pokój dziecka. Doskonale nada się także ciąg komunikacyjny, korytarz albo ściana nad schodami. Zaplanuj rozmieszczenie zdjęć. Możesz rozrysować plan na kartce papieru, albo odrysować kształt ramek na szarym papierze i przyklejać kawałki na ścianie. Jeśli decydujesz się na pojedynczą ramkę, to pamiętaj, by jej środek znalazł się na wysokości 150 cm od ziemi, czyli na wysokości wzroku. W przypadku większej ilości zdjęć, które planujesz umieścić nad meblami, na przykład kanapą w salonie, zawieś je 25 centymetrów wyżej i powinny być szersze niż 2/3 obiektu. Fotografie możesz także powiesić również na ścianie nad schodami. Warto wtedy zaburzyć ich poziom i ułożyć pochyło.

Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym będzie również zegar z ramkami na zdjęcia. Możesz wybrać gotowy, albo wykonać go samemu. Modnym rozwiązaniem jest stworzenie galerii w formie drzewa genealogicznego oraz fotokalendarze. Możesz wykorzystać same fotografie, ale możesz ją również wzbogacić obrazami, grafikami, a nawet przedmiotami takimi jak medale z zawodów sportowych, kapeluszami czy płytami. Dzięki temu zyskać ciekawą aranżację. Command haczyki do obrazów doskonale się tutaj sprawdzą. Możesz wybrać wytrzymałe rzepy albo postawić na przezroczyste uchwyty na dekoracje. To świetne rozwiązanie, które oszczędzi Ci dziur w ścianie oraz bałaganu spowodowanego wierceniem. Fotografie możesz również powiesić na sznurkach albo postawić na wiszących półkach – wszystko zależy od Twojej inwencji. Warto wspomnieć, że ramki zawieszone pionowo optycznie powiększają przestrzeń.

Galeria zdjęć to świetny sposób, by stworzyć piękną aranżację wnętrza oraz zachować wspomnienia na dłużej. To dekoracja, którą chętnie będziesz podziwiał Ty i Twoi goście. Wybierz ulubione fotografie, dobierz do nich ramki i zaplanuj ich rozmieszczenie. Ciesz się piękną, przyciągającą wzrok galerią wspomnień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl