KolorowyKoszyk.pl

Ekologiczne sprzątanie staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic dziwnego! W dzisiejszym świecie coraz więcej jest szkodzących środowisku substancji chemicznych. Wiele osób próbuje ograniczyć ich użycie poprzez korzystanie z ekologicznych środków czystości. Sprawdź, jak sprzątać mieszkanie, jednocześnie troszcząc się o środowisko.

Eko-sprzątanie

Coraz popularniejsze staje się eko-sprzątanie. Wiąże się to również z tym, że coraz więcej osób – w tym dzieci – uczulonych jest na chemiczne substancje, których pozbawione są ekologiczne środki do sprzątania. Rośnie świadomość ludzi, która dotyczy szkodliwości detergentów dla środowiska – wszystko w końcu trafi do wód oraz gleby. Sprzątanie ekologiczne mieszkania jest polecane również przyszłym mamom. Spodziewając się dziecka, nie możesz pozwolić sobie na korzystanie ze wszystkich środków do sprzątania, które zawierają chemię. Takie chemiczne substancje mogą podrażniać skórę, a ich zapach wywoływać torsje. Całe szczęście istnieje ekologiczne sprzątanie domu. Wybierając produkty do sprzątania, postaw na te, które stworzone są z włókien naturalnych, a także surowców odnawialnych i tworzyw, które pochodzą z recyklingu. Przy sprzątaniu idealnie sprawdzą się ścierki wykonane z bezpiecznych surowców lub wielorazowe ściereczki bawełniane.

Ekologiczne środki do sprzątania

Naturalnie sprzątanie pozwala na pozbycie się szkodliwej chemii z mieszkania. Przygotowując się do porządków, zaopatrz się w ekologiczne worki na śmieci. Chemiczne środki czystości zawierają w sobie wiele substancji, takich jak na przykład fosforany, fenole, konserwanty czy amoniak. Wywołują one alergie skórne, infekcję górnych dróg oddechowych czy podrażnienie błon śluzowych. Ekologiczne środki do sprzątania, takie jak kompostowalne worki papierowe, posiadają skład, który oparty jest na bezpiecznych dla zdrowia i środowiska składnikach. Nie zawierają one enzymów, formaldehydów, wybielaczy, fosforanów i innych silnych środków chemicznych. Są one biodegradowalne, dlatego z powodzeniem można ich używać do segregacji odpadów bio.

Sprzątanie w eko stylu

Ekologiczne sprzątanie

Ekologiczne sprzątanie jest nie tylko modne, ale i właściwe. Przy ekologicznym sprzątaniu możesz wykorzystywać wszystkie eko-produkty tworzone przez różne firmy, ale także możesz tworzyć je samemu! Najprostszym i najbardziej popularnym naturalnym środkiem do czyszczenia jest… cytryna! Wystarczy przeciąć ją na pół i przetrzeć zabrudzony kran, który od razu zacznie estetycznie błyszczeć.

Świadomi konsumenci wybierają to, co najlepsze dla środowiska oraz zdrowia swojego i swojej rodziny. Naturalne środki czystości oraz kosmetyki powinny być podstawą w każdym domu, którego mieszkańcy dbają o środowisko naturalne. Jeśli do tej pory w domu używaliście jedynie chemii to warto zmienić ją na eko-środki już dzisiaj!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl