KolorowyKoszyk.pl

Zbliżająca się wiosna oznacza rozpoczęcie nowego sezonu ogrodowego. To czas, gdy należy uprzątnąć teren i zadbać o rośliny, by latem pięknie kwitły i owocowały. W tym pracowitym okresie warto skrupulatnie wykonywać wszystkie obowiązki. Włożone trudy wynagradzają jednak późniejsze efekty w postaci pięknie prezentującej się działki oraz bogatych plonów. Dowiedz się, jak zadbać o swój ogród na wiosnę.

Nawóz BIOPON do trawnika 10kg

Nawóz BIOPON do trawnika 10kg

Producent:BROS
 
Nawóz BIOPON do trawnika z mchem 1kg

Nawóz BIOPON do trawnika z mchem 1kg

Producent:BROS
 
Nawóz BIOPON Zielony dywan zagęszczający trawę 1kg

Nawóz BIOPON Zielony dywan zagęszczający trawę 1kg

Producent:BROS
 

Zrób porządek!

Po okresie zimowym należy wziąć się za porządne porządki. Zanim jednak się ich podejmiesz sprawdź, czy temperatury nie będą już spadać poniżej 0 stopni Celsjusza. W ogrodzie nie powinno być już także śniegu. Na początek warto wygrabić trawnik z zaschniętych liści oraz z suchej trawy. Warto również skosić trawę, aby pobudzić ją do wzrostu. Po pierwszym lub drugim koszeniu przeprowadź wertykulację trawnika. Proces pozwoli napowietrzyć glebę, a także usunąć mech oraz warstwę trawy na powierzchni gleby, które blokują możliwość wzrostu zielonemu dywanowi.

Jeżeli okryłeś krzewy, iglaki, drzewka owocowe i inne rośliny, by ochronić je przed mrozem w czasie zimy, nadejście wiosny to dobry moment, by pozdejmować zabezpieczenia. Nie zapomnij także o przycięciu żywopłotu, drzew i krzewów, które będą kwitnąć dopiero w czerwcu i lipcu. Te, na których kwiaty pojawią się wcześniej, należy przyciąć po odpadnięciu kwiatów. Usuń uszkodzone, stare oraz uschnięte gałązki, a także te, które rosną zbyt gęsto. Oczyść teren z chwastów i przekop grządki.

Jaki nawóz do trawy na wiosnę?

Nawożenie trawnika wiosną to obowiązkowy punkt przy przygotowywaniu ogrodu na nowy sezon. Proces warto przeprowadzić po wertykulacji i oczyszczeniu terenu z zeschniętej trawy i mchu, a później regularnie stosować. Dzięki temu trawnik będzie gęsty, zyska zdrowy wygląd i intensywnie zielony kolor. Warto postawić na nawozy do trawników renomowanej marki Biopon. Produkty zawierają starannie skomponowane składniki odżywcze, które pobudzają trawę do wzrostu. Duża ilość azotu powoduje intensywne krzewienie się zielonego dywanu oraz budowanie zwartej i silnej darni. Szeroka oferta produktów pozwoli Ci zdecydować jaki nawóz do trawy na wiosnę będzie najlepszy dla Twojego ogrodu. Możesz postawić na preparat wspomagający regenerację, eliminujący żółknięcie lub do zachwaszczonego trawnika. Pamiętaj, że podczas każdej pory roku potrzeby roślin się zmieniają. Dlatego właśnie warto zwrócić uwagę na całoroczny program nawozowy, który wskaże jaki nawóz na trawę – wiosna, przedwiośnie, lato i jesień – użyć w danym czasie.

Nawóz na wiosnę do roślin

Trawa to nie jedyna roślina, którą warto nawieźć na wiosnę. W Twoim ogrodzie na pewno znajdują się także krzewy, drzewka owocowe, kwiaty czy iglaki. O nie również warto zadbać na wiosnę! Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zakup nawozu uniwersalnego, który zapewni prawidłowy wzrost i zdrowy wygląd wszystkim rośliną. Jeżeli chcesz zadbać o specyficzne potrzeby każdego krzewu, kwiatów, iglaków czy drzewek owocowych, warto zwrócić uwagę na preparaty dedykowane. Ich receptura została specjalnie przygotowana, by była łatwo przyswajalna i zapewniała zdrowy wzrost magnoliom, hortensjom, rododendronom, różom, tujom, cyprysom i innym roślinom. Nawóz na wiosnę sprawdzi się także w późniejszych uprawach pomidorów, ogórków, borówek, czy drzew owocowych.

Wiosna to czas porządkowania działki po zimie. Włożony trud odpłaci się pięknym ogrodem, zachwycającą zieloną murawą oraz kolorowymi i bujnymi kwiatami. Aby to osiągnąć, bardzo ważne jest odpowiednie i regularne nawożenie trawnika wiosną, latem i jesienią oraz pielęgnacja roślin. Zadbaj o krzewy, iglaki, drzewka owocowe przy pomocy preparatów, które dostarczą im niezbędnych składników odżywczych. Ciesz się pięknym ogrodem, w który będzie zachęcał do odpoczynku w sezonie letnim.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl