KolorowyKoszyk.pl

Jak zwalczyć mole spożywcze w swoim domu?

Mole spożywcze to niewielkie motyle nocne. Za miejsce swojego wylęgu najczęściej wybierają miejsca suche i w których nie mogą narzekać na brak pożywienia. Dlatego właśnie najczęściej występują w kuchni, a konkretnie w kaszach, mąkach, cukrze, herbacie, musli, czy w ryżu. Insekty nie tylko zanieczyszczają produkty, ale mogą również powodować wystąpienie wielu groźnych chorób, szczególnie u dzieci. Sprawdź, jak zwalczyć mole spożywcze i nie dopuścić, by ponownie się nie zaległy.

Jak zwalczyć mole spożywcze?

Mole domowe mogą się zalęgnąć się w jedzeniu nawet, gdy dbasz o porządek i regularnie zużywasz produkty spożywcze, takie jak makaron, bakalie, czy płatki śniadaniowe. Jeśli w opakowaniach zobaczysz małe, skrzydlate insekty o barwie od białej po szaro-brązową lub zobaczysz cienką przędze to najprawdopodobniej są to mole. Zanieczyszczone produkty nie nadają się już do spożycia, więc należy się ich pozbyć. Do kosza powinny trafić także otwarte opakowania – nawet jeśli nie widzisz w nich owadów, to mogły one złożyć tam swoje jaja. Opróżnij całą szafkę kuchenną, myjąc i wyparzając przy tym każdy wyjęty przedmiot, który nie musi być wyrzucony (plastikowe pojemniki, zamknięte opakowania). Następnie odkurz i przy użyciu wody z detergentem przetrzyj bardzo dokładnie całą powierzchnię szafki.

Aby trwale pozbyć się problemu należy stosować odpowiednie preparaty. Ważne jest także przechowywanie wszystkich suchych produktów spożywczych po otwarciu w zamykanych, szczelnych pojemnikach plastikowych lub szklanych. Dzięki temu mole domowe się do nich nie dostaną. Będąc na zakupach dokładnie przeglądaj kupowane jedzenie, by nie przynieść problemu do domu.

Produkty zwalczające mole

Co na mole spożywcze?

Aby skutecznie pozbyć się insektów warto zaopatrzyć się w środki na mole spożywcze. Do umycia szafki oraz przedmiotów warto wykorzystać płyn Zielona Moc marki BROS, który odstraszy wszystkie dorosłe osobniki. Produkt bazuje na naturalnych, bezpiecznych składnikach, a jego zapach nie drażni i jest przyjemny dla ludzi. Można go stosować w kuchni oraz spiżarni.

Przy problemie jak zwalczyć mole spożywcze nie można pominąć jeszcze jednego ważnego aspektu- jak zapobiec ponownemu ich pojawieniu się. W tym pomogą Ci specjalne pułapki feromonowe, które działają nawet do trzech miesięcy. Nie wydzielają zapachu, ani nie posiadają substancji owadobójczych dzięki czemu bez obaw mogą być stosowane w szafkach z produktami spożywczymi.

Mole spożywcze to uciążliwy problem, ale na szczęście można sobie z nim poradzić. Ważne jest, by szybko zareagować, gdy tylko zobaczysz insekta bądź przędze. Niezbędne będzie wtedy wyrzucenie jedzenia i dokładne umycie szafki. Pamiętaj także, że lepiej przeciwdziałać niż mierzyć się ze skutkami. Zaopatrz się w pułapki na mole, nawet jeśli w Twoim domu jeszcze nie pojawił się taki problem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl