KolorowyKoszyk.pl

Jak pozbyć się insektów z domu?

Insekty w domu to nic przyjemnego. Nie tylko zanieczyszczają przestrzeń i jedzenie, ale mogą wywoływać także groźne choroby. Mimo że nie wszystkie są szkodnikami, to ich obecność wcale nie jest mile widziana. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pozwalają w szybki i łatwy sposób pozbyć się problemu. Sprawdź, co pomoże w walce z insektami w domu.

Jakie insekty najczęściej pojawiają się w domach?

Jednym z najbardziej uciążliwych owadów w domu są mrówki, którym zdecydowanie odpowiada obecność jedzenia oraz ciepłe i suche miejsce, doskonałe do założenia gniazda. Mogą być groźne dla człowieka, ponieważ gryzą i przenoszą drobnoustroje, wywołujące choroby. Nie mile widziana jest również obecność karaluchów oraz pluskiew. Mogą trafić do mieszkania w starych meblach tapicerowanych, rurami kanalizacyjnymi albo zostać przyniesione ze składowisk śmieci. Mogą wywoływać niebezpieczne choroby, takie jak cholera, grypa jelitowa, czy gruźlica oraz alergie. W miejscach ciepłych i wilgotnych, czyli przede wszystkim w łazience czy kuchni można napotkać rybika cukrowego. Owad prowadzi nocny tryb życia. Nie jest groźny dla człowieka. Praktycznie w każdym domu znajdą się roztocza. Kontakt z nimi może być szczególnie niekorzystny zwłaszcza dla alergików. Mole niszczą ubrania, pościel oraz meble, a osy mogą dotkliwie użądlić. Nieprzyjemnym zjawiskiem są również muchy, które roznoszą bakterie i wirusy oraz komary, które szczególnie przeszkadzają w nocy.

Jak poradzić sobie z owadami?

W przypadku wystąpienia karaluchów i pluskiew prawdopodobnie niezbędna będzie dezynsekcja wykonana przez profesjonalną firmę. Ze wszystkimi innymi insektami poradzisz sobie sam. Na rynku dostępne są specjalne środki na owady, dzięki którym pozbędziesz się problemu. Preparaty odstraszają lub całkowicie likwidują kleszcze, muchy oraz insekty biegające. Na komary wybierz elektrofumigator z substancją czynną, który po włożeniu do gniazdka chroni domowników przez 24 godziny na dobę. Możesz również postawić na pałeczki, które po zapaleniu rozpylają dokuczliwy dla owadów dym. Jeśli w pobliżu Twojego domu pojawiło się gniazdo os lub szerszeni możesz użyć gaśnicy, która pomogą zwalczyć niebezpieczne owady.

Na mrówki oraz mole przydadzą się pułapki na owady, które zwabią, a następnie zlikwidują insekty. Jeśli denerwują Cię latające w Twoim domu muchy, to koniecznie zaopatrz się z lepy albo worki oraz packę. W pobliżu owoców i warzyw warto postawić pojemnik z płynem na muszki owocówki. Aby ochronić rośliny doniczkowe przed pasożytami, wybierz żółtą pułapkę klejową. Wybierając się na spacer do lasu albo parku, koniecznie rozpyl na ciele i odzieży płyn odstraszający komary i kleszcze. Wszystkie produkty znajdziesz w jednym miejscu.

Aby pozbyć się nieprzyjemnego problemu, jakim są insekty, postaw na wysokiej jakości, skuteczne środki i pułapki na owady. Pamiętaj, by przed użyciem przeczytać dokładnie instrukcje i stosować się do zaleceń producenta. Preparaty są bezpieczne dla człowieka, o ile prawidłowo się je wykorzystuje. Pozbądź się problemu i ciesz się domem wolnym od wszelkich insektów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl