KolorowyKoszyk.pl

Dlaczego mężczyźni powinni stosować krem do twarzy?

Jakie funkcje pełni krem do twarzy?

 

Zacznijmy od podstaw. Krem nawilżający do twarzy łączy składniki nawilżające i odżywcze. A by zachować zdrową, elastyczną skórę, wspiera jej naturalną barierę oraz chroni ją przed podrażnieniami i utratą wody. Balsamy, maści, kremy do twarzy czy inne produkty zawierające emolienty powinny być stosowane w celu utrzymania nawilżenia skóry. Ich główną zaletą jest to, że tworzą warstwę izolacyjną utrzymującą wodę i składniki odżywcze, a jednocześnie chronią skórę przed alergenami zewnętrznymi. Skóra mężczyzn, aby dobrze wyglądała i była zdrowa, potrzebuje nawilżenia tak jak skóra kobiety. Kosmetyki nawilżające stanowią obecnie niezbędny element pielęgnacji męskiej twarzy po goleniu. Wodne, bezolejowe środki nawilżające są powszechnie dostępne i idealne dla większości typów skóry mężczyzn. Należą do nich doskonałej jakości produkty marki NIVEA, z Nivea Men Creme na czele.

 

Powody, dla których warto stosować krem do twarzy

Nawet najprostsze środki nawilżające do twarzy mogą skutecznie zapobiegać wysuszaniu i starzeniu się skóry, ale ich funkcja bywa znacznie szersza. Oto powody, dla których mężczyźni powinni stosować regularnie krem do twarzy:

  • Kontrola tłustej skóry. Niektórzy mężczyźni uważają, że stosowanie balsamów nie jest konieczne, jeśli mają tłustą cerę. Takie pojęcie opiera się na fałszywej przesłance, gdyż stosowanie kremu nawilżającego nie pogorszy stanu tego typu cery i nie wpłynie na powstawanie na niej wyprysków. Za to pomoże zarządzać produkcją sebum i poprawi wygląd twarzy. Dlaczego tak się dzieje? Otóż mężczyźni o tłustej skórze często myją twarz. Czynność ta wysusza skórę i eliminuje z niej niektóre naturalne oleje.
  • Spowolnienie procesu starzenia. Kosmetyczki uważają, że mężczyźni powinni nawilżać skórę, ponieważ starzeją się szybciej niż kobiety. Z perspektywy ewolucyjnej mężczyźni rozwinęli się, by być silniejsi i bardziej wytrzymali niż kobiety. Cechy te są napędzane przez nadmiernie aktywowane białko o nazwie mTOR, które ma również wpływ na starzenie \. Stymulowanie przez nie wzrostu mięśni pociąga za sobą zwiększony ubytek wody, między innymi z warstw skóry.
  • Zapobieganie podrażnieniom. Skóra twarzy może wyglądać na suchą, szczególnie w ekstremalnym upale i zimnie. Zapuszczanie brody nie jest skutecznym sposobem na ukrycie jej niekorzystnego wyglądu. Zamiast tego należy nałożyć krem, dzięki któremu skóra natychmiast się nawilży i wygładzi. Dodatkowo jej lipidy zostaną odbudowane, co wzmocni warstwę ochronną. Skóra twarzy uzyska zdrowy blask, a czerwone plamy znikną.
  • Likwidacja swędzenia skóry. Podrażnienie skóry i swędzenie są nieuniknione, szczególnie po goleniu. Oczywiście drapanie tylko pogarsza wygląd i samopoczucie. Swędzenie można złagodzić stosując męski krem nawilżający do twarzy natychmiast po wyjściu spod prysznica. Może on wniknąć wtedy głębiej w naskórek, ponieważ ciepła woda otwiera pory. Korzyści płynące z używania kremu nawilżającego Nivea Men Creme lub Nivea Krem Uniwersalny będą się zwiększać dzięki stosowaniu dodatkowo wzbogaconych witaminami naturalnych kremów do golenia i balsamów po goleniu.
  • Ochrona przed mrozem. Gdy przychodzi zima skóra jest narażona na niskie temperatury. A działające w mieszkaniach centralne ogrzewanie skutkuje niższą wilgotnością, przez co skóra staje się bardziej porowata i wysuszona. Według kosmetologów jest to kluczowy czas na nawilżanie kremem, gdyż w tych warunkach narażeni jesteśmy na szereg schorzeń, takich jak egzema, łojotokowe zapalenie skóry i łuszczyca.

 

Na zakończenie: łagodzenie skutków golenia

Codzienne golenie powoduje łagodne uszkodzenia skóry. Eksperci ostrzegają, że może to być spowodowane faktem, że większość produktów do golenia ma wysoką zawartość alkoholu, który wysusza i uczula skórę. Golenie może również prowadzić do skaleczeń, wrastania włosków i nadmiernej ekspozycji skóry na czynniki zewnętrzne, ponieważ usuwa najwyższe jej warstwy skóry i osłabia jej pierwszą linię obrony przed czynnikami zewnętrznymi. Dlatego mężczyźni powinni używać kremów do twarzy, aby zrelaksować i odżywić nawet najbardziej delikatną skórę, zapobiegając w ten sposób uszkodzeniom spowodowanym destrukcyjnym działaniem wolnych rodników.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl